Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти

Долинський ліцей №1 Долинської міської ради Івано-Франківської області розташований за адресою: м. Долина, вул. Пачовського, 3. Заклад знаходиться у комунальній власності. Стан будівлі – добрий, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в одну зміну. Середня наповнюваність класів по закладу складає 22 учні. Загальна площа корпусів ліцею складає 3070,4 м2.

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, затвердженого рішенням Долинської районної ради Івано-Франківської області від 18 травня 2018 року № 535-28/2018.

Територія закладу огороджена та утримується в доброму стані.

Для реалізації освітнього процесу в ліцеї наявні 25 класних приміщень.

Ліцей має спортивний комплекс, що включає в себе будівлю спорткомплексу з великим та малим спортивним залом, роздягальнями, душовими кімнатами. Крім того, є футбольне поле 100x70, бігові доріжки, спортивний майданчик з тренажерами. Загальна площа земельної ділянки становить 1,9991 м2 (на земельні ділянки отримано державні акти).

Нова освітня програма передбачає забезпечення всебічного розвитку дитини та її талантів. Для реалізації цього завдання Долинський ліцей №1 має приміщення клубу, в якому є актова зала, конференц-зал, кімнати для роботи гуртківців. У клубі проводяться всі шкільні свята, заняття хореографії, репетиції та вистави театральної студії та інших гуртків.

У закладі наявні:

Навчальний заклад має кабінет для педагогічних працівників (учительську), кабінет заступників директора з навчально-виховної роботи (методкабінет), медичний кабінет, кабінет директора, приймальню, кабінет соціального педагога, навчальні лабораторії (фізики, хімії), кабінет завгоспа, бібліотеку, архівне приміщення.

Кожен навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в навчальних кабінетах, шафами у кожному навчальному кабінеті, класними дошками для кожного навчального кабінету.

У закладі працює три кабінети інформатики. У кабінеті встановлені навчальні комп’ютерні комплекси (12+1) з ліцензованим програмним забезпеченням та інтерактивна дошка. Всі комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.

Кабінети інформатики відповідають вимогам чинних Державних санітарних правил та норм влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах.

Члени адміністрації використовують 5 сучасних комп’ютерів. Крім того, 38 комп’ютерів установлено в навчальних кабінетах, 1 – в бібліотеці.

У закладі працює 1 точка доступу до мережі Інтернет через Wi-Fi технології.

Стан забезпечення сучасною комп’ютерною технікою відображено в таблиці:

1. Усього ПК у закладі 48
Із них
Робочі місця учнів в кабінеті інформатики 38
Робочі місця в кабінеті фізики 1
Робоче місце учителя інформатики 3
Робочі місця адміністрації 5
Бібліотека 1
2. Принтери 7
3. Сканери та БФП (принтер+сканер+ксерокс) 7
4. Інтерактивні комплекси (інтерактивна дошка, проектор) 2
5. Локальна мережа 100%
6. ПК, що підключені до мережі Інтернет 48
7. Кількість учнів на один ПК в кабінетах інформатики 1
8. Проектори 7

Доступ закладу до мереж Інтернет надається провайдером «Укртелеком».

Завдяки підключенню до мережі Інтернет заклад здійснює електронний документообіг з управлінням освіти.

Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.

Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459 та затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. за № 63, в них створені необхідні умови для занять.

Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному обсязі виконувати освітні програми, за якими працює колектив учителів.

У закладі працює бібліотека, яка в своєму складі має читальну залу, кімната видачі та зберігання підручників. В читальній залі є 1 персональний комп’ютер, що підключений до мережі Інтернет.

Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.01.2019 року нараховує 17043 екземпляри. З них основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) становить10004 примірники.

Фонд підручників нараховує 7039 екземпляри.

З них:

Зазначена навчально-методична та довідкова література використовується за призначенням.

У закладі є 4 внутрішні туалети. Якість ремонту вбиралень – достатня.

У закладі проведено роботу по естетичному оформленню коридорів, класних кімнат, навчальних та адміністративних кабінетів, їдальні, влучно підібрано кольорову гаму. В закладі чітко простежується єдиний підхід до оформлення всього приміщення закладу.